Používateľské meno

Heslo

RC PORTAL

autor správa
neclovek
modelár

Príspevkov: 942

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 29. 3. 2016 o 12:53 | odkaz na príspevok
Peter: ja sa nikoho nesnažím o ničom presvedčiť, ale keď mi všetci radia xiaomi a pritom vidím na tých videách, že ten runcam je proste lepší tak čo mám robiť? Všetkým poďakovať za super radu, kúpiť si "overenú" xiaomi a šťastne lietať? Pokiaľ nemám pravdu, nech ma o tom niekto normálne presvedčí tým, že obháji tú svoju a nie tým, že keď maju všetci overenú xoaomi tak musí byť proste najlepšia, prečo potom máte poniektorí gopro? Máte na rozhadzovanie, keď si priplácate za kameru, ktorá netočí o nič lepšie, ako neprekonateľný gopro killer xiaomi?
A to bol všetko len príklad, väčšina z toho ale platí všeobecne.

peter1207:
Zistil som ze co je funkcne netreba ignorovat.

Ja to neignorujem, ale ja sa snažím skôr o progress. Pozri sa na to takto: keby neboli ľudia, ktorí testujú nové veci, tak doteraz by si lietal s rádiom v MHz pásmach, používal A123 baterky a v koptére by si mal prvú verziu multiwii...
Áno, nie vždy sú nové veci dobré a ani to vo výsledku nemusí byť lacné, ale mne to za pokus stojí.
Potom je tu ďalšia vec: ešte som v ruke poriadnu koptéru ani nemal, tak ako mám vedieť, či je niečo naozaj dobré,keď to nemám s čím porovnať? Na stretnutia ma nevoláte, keď sa s niekym dohodnem, tak sa vždy nejako vykrúti a ja mám robiť čo? Brýle som na očiach ešte ani nemal, odladenú koptéru som ešte nelietal,...

Zmurko: Fakt, to museli teraz dakedy opraviť, lebo ešte včera tam bolo 800*480
Keď to má stáť rovnako DIY cestou ako hotové, tak prečo nekúpiť rovno hotové?
Bydlisko: Bratislava ( 27 rokov )
mirec46
modelár

Príspevkov: 137

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 29. 3. 2016 o 13:19 | odkaz na príspevok
Neclovek: ja som minuly tyzden objednal tie brile Quanum V2 z HK z EU skladu, tak dufam ze tento/buduci tyzden pridu. Ak pockas, dam ti vediet moj nazor na ne. Chalani ma tiez prehovarali na profibrile fatshark a dalsie, ale nemam na to rozpocet teraz, tak som siel do tejto lacnejsej verzie. Zistil som ze na monitor aj ked 7" sa lietat racer neda...
Bydlisko: Žilina
Mafi
modelár

Príspevkov: 93

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 29. 3. 2016 o 14:49 | odkaz na príspevok
Prepáčte páni, mám taký pocit, že tu zanikol jeden môj príspevok:

Xiaomi Yi – Je to naozaj GoPro Killer?
http://pevly.com/xiaomi-yi-action-camera-review/

Doplnené: svoje si tam nájde nečlovek aj jeho oponenti ( čo sa týka kamery ), každý však v inej časti článku...
Bydlisko: Bratislava
AdamcoSK
modelár

Príspevkov: 10

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 29. 3. 2016 o 15:00 | odkaz na príspevok
... začínal som asi pred polrokom a stále lietam na televízore Quanum V1, upgrade by Galansky na 5" 800x600 displej, nemám k tomu nejaké výhrady, za tie prachy som vysmiaty, po upgrade kamery z DAL 700TVL na RunCam PZ0420M úplne nový level za smiešne prachy FatSharky kúpim keď navŕtam ropu
Bydlisko: Pružina ( 39 rokov )
andrej11
modelár

Príspevkov: 269

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 29. 3. 2016 o 15:48 | odkaz na príspevok
Neclovek: A opustil si uz niekedy Považskú? Myslim tak ze za tabulou ci si uz bol niekedy... Sorry ale nedalo mi to ))) Pytas sa lebo sa nevies rozhodnut... Chalani ti chcu poradit a ty im to znegujes vyvraciaš. Tak naco sa potom pytaš dpc? Mam doma miniVHS kludne ti ju darujem a nabuchaj si ju tam,hm? Zadarmo bude dobra,ňe? A podla mna by sa dalo aj na starom CRTčku lietat. Hodis deku cez hlavu a mas tmu. Chcem tym povedat ze na niektorych veciach sa kúrva šetriť nedá!
Pozri ja som tiez z vela veci kkt a preto sa radsej opytam skusenejsich a dam na ich rady, lebo nechcem mat plny barak nepotrebnych veci, miesto tyzdov stravenych nad riesenim problemu stravim iba par hodin a pod... A pravdu poviem velakrat mam chut aj za radu a pomoc zaplatit lebo ten kto mi s niecim helpol nad tym stravil urcite kopec casu a nikdy to nebyva bez vydavkov a ja si tu radu-pomoc vezmem defakto zadarmo! Aaaale beriem to tak, ze dotycnemu pomozem zase v inom alebo pomozem zacinajucemu pilotovi.
Osobne si myslim ze takto to funguje v tomto "fachu" Ak sa mylim tak ma prosim opravte.
Bydlisko: Bratislava ( 42 rokov )
neclovek
modelár

Príspevkov: 942

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 29. 3. 2016 o 16:19 | odkaz na príspevok
mirec46: Dobre, daj potom vedieť, aké sú. Dík.
Mafi: Sorry, úplne som sa ku tomu zabudol vyjadriť - V prvom rade ďakujem za hodnotný link. Yi je tam pekne zrecenzovaná, no bohužiaľ tam nieje žiadne porovnanie s niečim iným. Jeden môj kamarát Yi má, tak sme o nej dali reč a teraz som už skoro úplne rozhodnutý pre Runcam 2.
AdamcoSK: Takže máš prakticky Quanum V2...
andrej11: Jasné, že im to vyvraciam, lebo mám čím. Keby som vedel, že Yi je lepšia, tak by som nič neargumentoval. Pokiaľ si niekto niečo myslí, mal by to vedieť obhájiť, keď niekto argumentuje proti nemu. Ja som len napísal, prečo mi Runcam prišla lepšia, pokiaľ to tak neni, budem veľmi rád, ak mi dakto vysvetlí prečo. Ja sa nesnažím hádať ale viesť diskusiu, pri ktorej sa aj niekto niečo naučí. Ten príklad s CRTčkom bol naozaj slabota, netýkalo sa to ničoho, čo tu posledné dni riešim. Ja si všetky rady patrične cením, ale keď si myslím, že je niečo inak, ako niekto tvrdí, tak sakra napíšem prečo si to myslím. To, že to niektorí vidia ako pokusy o hádku a dokázanie, že som najmúdrejší, tak to je už ich záležitosť.
Bydlisko: Bratislava ( 27 rokov )
Mafi
modelár

Príspevkov: 93

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 29. 3. 2016 o 17:12 | odkaz na príspevok
RunCam2 je aj moja voľba
Bydlisko: Bratislava
MidziB
modelár

Príspevkov: 58

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 29. 3. 2016 o 18:31 | odkaz na príspevok
RunCam 2 urcite na nase pouzitie skor ako Yi. Ja som koncom minuleho roka potom ako mi odisiel Mobius zaexperimentoval a siel do GitUp Git2 - 16 Mpix senzor, vzadu aj nahladovy display, vyborne fungujuca stabilizacia, vstup pre externy mikrofon (na Cinu ma vybornu podporu - uz asi 4. fw update - naposledy 24.3., zakazdym s podstatnymi zakaznikmi ziadanymi vylepseniami), ale na Falcona som ju zatial nenamontoval, lebo sa bojim, ze to bude lietat ako autobus. Dokonca som si objednal aj RunCam 2 kvoli tomu - ale to bolo z Amazon UK za dakych 40 libier a ukazuje sa to byt naozaj blud ako aj cena naznacovala, lebo je to uz 2 mesiace out of stock - asi mi teda nakoniec nikdy nedojde za tu cenu. Medzitym som kupil rekorder na SD kartu a pri jeho rozliseni 1280x720 to video vyzera celkom slusne, tak GitUp zatial ani montovat na quad neplanujem - posluzi ked ideme s detmi na vylet apod. Popripade na Racer nahodim gimbal a Git2 nan (uz som ho tam mal s Mobiusom a fungovalo to, len som musel gimbal upravit a zatazit aby si poradil s lahkym Mobiusom, takze tazsia Git2 bude pren vyhovovat este lepsie). Racer lieta pomerne komotne (oproti Falconu), takze ma jeho premena na kamerovu platformu nebude zrovna mrziet.

Ad baterie: chcel som skusit HK Bolt LiHV, ale v EU wh su uz pridlho vypredane, nechcem uz cakat. Tak planujem vyskusat 1500mAh 4s Revolectrix Blend435 (LiHV) 70C Silver Label. Maju byt v 2. aprilovom tyzdni. Mali by to byt top top baterie. Co si o nich myslite? Ak by chcel niekto objednat mohli by sme skombinovat shipping. Mam aj nejaky zlavovy kod, takze cena s dopravou z SG podobna ako u 1300 mAh 4s Boltov s dopravou s Holandska. A nizsia hmotnost a rozmery packu.
-mio-
modelár

Príspevkov: 292

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 29. 3. 2016 o 22:48 | odkaz na príspevok
ThinkPad:
1400 3 min a 1800 4 min
Toto je presne to co ma zatial od tohto celeho odradza. Vysolit 700+ eciek za super vybavu, potom sa vzdy vytrepat na plac a po 15 minutach odchadzat domov. Ano, tie 4 minuty su urcite super, ale stale su to len 4 minuty, to sa clovek stihne akurat "zahriat" a uz pristava. Viem ze ludia maju zvycajne viac bateriek, ale aj tak sa mi to zda dost obmedzujuce. No mozno mam len mylnu predstavu o tom celom a ked to raz uvidim nazivo, presvedcim sa o opaku...
Bydlisko: Bratislava ( 44 rokov )
Mafi
modelár

Príspevkov: 93

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 30. 3. 2016 o 00:15 | odkaz na príspevok
-mio-
keby v reálnom živote všetkých jedincov odrádzalo to čo teba, tak by napríklad v atletike existoval iba maratónsky beh a disciplíny ako skoky, vrhy, hody, atď by pre krátkosť ich trvania neexistovali, pretože by o ne nebol záujem...
Mimochodom, rozmnožovanie je tak isto časovo nenáročná aktivita a ľudstvo kôli tomu určite nevyhynie a to napriek tomu, že tu výmena bateriek neprichádza do úvahy...-
Bydlisko: Bratislava
neclovek
modelár

Príspevkov: 942

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 30. 3. 2016 o 06:05 | odkaz na príspevok
Ďakujem, som rád, že som neni sám, čo preferuje Runcam 2 pred Yi.
Bydlisko: Bratislava ( 27 rokov )
Thinky
modelár

Príspevkov: 1008

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 30. 3. 2016 o 07:05 | odkaz na príspevok
mio za tie 3 minuty som v tom vzduchu stihol 10x urobit kazdy trik a bol som asi vsade uz sa pomaly zacinas aj nudit samozrejme treba mat urcite aspon 5 bat to si von minimalne hodinu uz a ver mi ze to uz bohate staci.. kolko krat si idem len tak von dat jednu dve bat a staci mi to
ale toto vsetko nieje len o tych 3 minutach vo vzduchu je to o to rozmyslani ako navrhnut co najlepsi stroj aby po pade znovu fungoval.. je to o jeho stavbe.. je to o jeho opravovani.. je to o robeni videa.. (nato sa ja vzdy najviac tesim ) je to o nahanani sa s kamaratmi.. je to o ladeni aby to lietalo co najlepsie.. je to o uceni sa novych trikov a lietani cez rozne prekazky.. a toto vsetko ma natom neuveritelne bavi
Bydlisko: Martin ( 36 rokov )
-mio-
modelár

Príspevkov: 292

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 30. 3. 2016 o 16:31 | odkaz na príspevok
Mafi:
Ja to cele povazujem skor za zabavu a relax, nez za vrcholovy sport. Ved je to hobby. Nepoznam nikoho kto si v ramci relaxu vo svojom volnom case ide zoparkrat skocit cez latku alebo vrhnut gulou. Ludia skor idu vytrvalostne behat, plavat, do posilky alebo podobne, co su vsetko cinnosti kde si sam clovek moze vybrat kolko pri nej chce alebo vladze stravit, a nie je pri tomto vybere obmedzeny na x mAh. Ale ako vravim, ja vnimam len to cislo, ze je to kratka doba. Je mozne (a pravdepodobne), ze ked to clovek zaziva, zda sa mu to pocitovo ovela dlhsie.

ThinkPad:
Tak ako pises v prvom odstavci to ty vnimas teraz, ked uz si ten borec pilot aky si (a z tych videi co sem davas ty [aj ostatni] je to aj vidiet). Ale som si isty ze zacinajuci pilot sa po tych 3 minutach este zdaleka nenudi, skor naopak, prave si na to zacina zvykat, a uz musi koncit. A nehovor mi, ze si si nikdy nezanadaval, ze si chcel este to alebo ono skusit a ta svina uz zase pipa.. Jasne, zacinajuci pilot nebude navzdy zacinajuci, ale nejaky cas to predsalen potrva.
Ze to nie je len o tych minutach vo vzduchu je dobry argument, ten beriem. Pre mna, z mojho sucasneho pohladu "pasivneho virtualneho pozorovatela", je ale to najviac na tom prave to lietanie, ta stavba ma napriklad az tak neberie (prosim nekamenovat ). Fakt je, ze mnozstvo mojho volneho casu velmi silno kolise, preto vzdy dokladne zvazujem ci do takychto veci pojdem alebo nie. Ale je dost mozne ze zvazujem az prilis vela..
Bydlisko: Bratislava ( 44 rokov )
Thinky
modelár

Príspevkov: 1008

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 30. 3. 2016 o 17:15 | odkaz na príspevok
mio kazdy sme chlap a kazdy si radi srobujeme a opravujeme to mame v genoch.. niekto sa sprta v autach niekto v dreve iny zas v modeloch ja som sa tiez tej stabvy bal ako cert kriza vsak ja som ani pajku v ruke nedrzal ked som siel staviat prvy quad.. ale ked sa dotoho vrhnes a zacnes to studovat vsetko tak je to vsetko uplne lahucke co nebudes vediet sa spytas a radi poradime a moje prve lety? po prvom pridani plynu som sa klepal od adrenalinu ako keby som sedel na obrej centrifuge to bol adrenalin jak hovado! doteraz nezabudnem ten pocit ked som mal este stare emaxy a 12A emax regle a pridal tomu plne bomby.. ruky aj kolena sa mi triasli ako dive s tej rychlosti to ti staci aj 1 baterka a mas adrenalinu na 2 dni v sebe a ked som si potom kupil kobry tak sa mi ruky klepali druhy krat ked to bolo 3x silensjie zozaciatku som mal 3bat potom 5 teraz mam 8 a este sa mi nestalo zeby som vsetky na raz minul.. pokial niesom niekde na akcii kde fakt lietame cely den tak ich neminies ani 5 lebo to skorej rozbijes a pojdes domov opravovat.. to mi ver! budes rad ked minies 3bat a pojdes domov s nerozbitym quadom.. taky den budes oslavovat! ale ak sa tak moc toho bojis kup si 1800mah a pri kludnom poletovani ti to vydrzi aj zo 6min.. ono sa to zda malicko ale keby si to zazil tak vies o com pisem
Bydlisko: Martin ( 36 rokov )
andrej11
modelár

Príspevkov: 269

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 30. 3. 2016 o 23:35 | odkaz na príspevok
mio: Ako pise Think je to myslim u kazdeho s pocitmi po prvych letoch rovnake A co sa tyka letoveho casu a zaciatkov som s malymi motormy 18xx a vrtulami 5030 a 3s 1600mAh baterkou urobil aj 8minut pri kludnom poletovani a zoznamovani sa s kopterou. Roztraseny a spoteny ako myš
Bydlisko: Bratislava ( 42 rokov )
  • Odpovedať
Musíte byť prihlásený na pridávanie príspevkov.
Úvodná stránka
  • 214 ľudí online za poslednych 5 minút.
Fórum
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Album modelov
  • 1 príspevkov za posledných 24 hodín.
Galérie
  • 1 príspevkov za posledných 24 hodín.
Články
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Bazár
  • 10 inzerátov za posledných 24 hodín.
Podujatia
  • 3 príspevkov za posledných 24 hodín.

Online za posledných 5 minút: nemucho,