Používateľské meno

Heslo

RC PORTAL

autor správa
Thinky
modelár

Príspevkov: 1008

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 26. 3. 2016 o 19:19 | odkaz na príspevok
preco obmedzenie? vsak cim viac tym lepsie nie?
Bydlisko: Martin ( 36 rokov )
poison
modelár

Príspevkov: 3389

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 26. 3. 2016 o 20:12 | odkaz na príspevok
Ahoj obmedzenie nebude sme radi ze nam to ako tak funguje.
Bydlisko: Madunice ( 46 rokov )
LuboSladek
modelár

Príspevkov: 91

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 26. 3. 2016 o 21:23 | odkaz na príspevok
Ok, lebo my budeme robiť tú medzinárodnú súťaž F3U v Dubnici podľa pravidiel, tak lietame na 5.8GHz s maximom 25mW... Už som si kúpil aj vysielač s prepínačom 200mW/25mW.

Ešte nerozumiem tomu, čo myslíš tým, že to ako tak funguje?

Posledná otázka, koľko ľudí plánuješ, že bude lietať naraz a akým spôsobom chceš robiť časomieru?

Thinkpad, asi ťa neprekvapí, že na Slovensku nám Úrad pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb dovoľuje používať výkon max. 25mW na 5,8GHz. Takže pri rganizícií súťaží sa musia dodržiavať patné podmienky a regule. Neviem ako je to v zahraničí, či sa toto dodržiava na súťažich, ale predpokladám, že asi hej? Bol som UK na FPV indoor súťaži a všetci mali 25mW.

Zrejme výhodou toho je, že je vyrovnaný výkon a menšie interferencie susedných kanálov.
Thinky
modelár

Príspevkov: 1008

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 26. 3. 2016 o 22:03 | odkaz na príspevok
lubo takze v dubcini mozem byt s mojou 600vkou len pozorovatel? mam doma aj 25mw immersion ale to je taky vykon ze 100m a dost s tym sa da akurat tak okolo seba, na rovnej luke, bez stromov, do kruzku lietat
viem ze je na slovensku obmedzeny vykon na 25mw no nepoznam nikoho co ma 25mw vtx..
Bydlisko: Martin ( 36 rokov )
poison
modelár

Príspevkov: 3389

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 26. 3. 2016 o 22:41 | odkaz na príspevok
Pretek v Maduniciach treba chapat ako priatelske polietanie a spoznanie sa. Nejde o nijaky oficialny pretek podla pravidiel FAI ako pises. Uroven /nechcem sa nikoho dotknut/ este myslim nedosahuje ani technicky ani nijako inak zavody ake mas na mysli. Pravidla ktore boli stanovene vychadzaju hlavne z bezpecnostnych prevadzkovych pravidiel modelarskych letisk. Pravidla pre preteky dronov Madunice.pdf

To ze ako tak funguje som myslel tak ze chlapci su radi zatial ze nam tie nase koptery ako tak funguju obmedzovat niekoho na to aky si ma zakupit vysielac uz nechame na kazdom. Treba mysliet na to ze ide o priatelske stretnutie nie o profi zavod.

Vyskusane mame zatial 3 koptery na 100% ciel je 5 no ked to nepojde zostaneme na overenom. Casomiera je nejaka v hre ale ked nebude kludne si nejako poradime. Letu zdar hlavne prosim nepokazme si to. Je to zaciatok dufam niecoho co sa musi vyvijat fakt to nepokazme.

Lubo na tvoje oficialne preteky sa rad pridem pozriet.

PS: Este mame skoro dva mesiace na doladenie detailov aj trat je navrhnuta tak aby sme ju zvladli.
Bydlisko: Madunice ( 46 rokov )
LuboSladek
modelár

Príspevkov: 91

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 26. 3. 2016 o 22:58 | odkaz na príspevok
ThinkPad, súťaž bude na rovnej lúke, uvidíme, dohodneme sa ešte, naozaj neviem, ako sa to rešpektuje v zahraničí, sú na to jasné pravidlá:
1.6. Frequencies
Frequencies used can only be those authorised in the country in which the contest is organised. Ensuing associated emission power limitations should be respected.
This concerns the radio control system of the model as well as the video transmission device of the onboard camera.
Concerning the radio control system: systems using 2.4 GHz spread spectrum technology can only be used.

Dakto môže potom podať protest, atď...

Skúsim však teda v tomto smere zistiť viacej, aby sme zbytočne takýmto spôsobom neprichádzali o pretekárov...


matolowa, toto fórum sa volá FPV 250 racing a nie "rešpektujte čo zaujíma matolowu", takže si prosím odpusti svoje hlúpe poznámky typu: "nechaj si tie dristy o legislative pre studentov mna osobne to nezaujima..".

Súťažím v RC už nejaký ten piatok a absolvoval som aj pár medzinárodných súťaží a patrí k tomu aj rešpektovanie pravidiel, takže ich budem určite zohľadňovať a rešpektovať.

poison:
Pretek v Maduniciach treba chapat ako priatelske polietanie....


Samozrejme tomu rozumiem a som rád, že niekto je aktívny!!! (Palec hore!!!)

Veľmi sa teším a dúfam, že to naozaj rozbehneme na Slovensku na slušnej úrovni. Ak viem pomôcť s organizáciou v Maduniciach, rád investujem svoje schopnosti a pomôžem.

Nijako sa nechytám tvojich pravidiel ani nič, len som chcel mať kompletné info, aby som sa vedel zariadiť a adekvátne pripraviť.

Takže držím palce a dúfam, že si už čoskoro spolu zalietame.
poison
modelár

Príspevkov: 3389

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 27. 3. 2016 o 00:28 | odkaz na príspevok
Technicky ako toto zvladnut mame predstavu asi takuto. Urcite chceme mat tabulu na ktoru si rozpiseme vsetky dostupne frekvencie. Velmi dobra apka vtx calcutor v google play. Piati pretekari pridu k tabuli a nahlasia ake vtx maju nie kazdy ma cely rozsah. Podla toho ich rozdelime s rovnakymi odstupmi. Kazdeho napiseme na tabulu aby sme mali jasno. V apke vtx calculator su aj rozne typy vysielacov ako ktory ma prepinace nastavit. Po naladeni sa vsetci piati zapnu. Ak bude vsetko ok nastupia na trat. Ak nebude k dispozicii casomiera tak myslim ze nebude problem odsledovat kto pride prvy, druhy, treti do ciela. Myslim ze najlepsich neprehliadneme a rozdaju si to spolu vo finale. Detaily este zverejnime no bude to jednoduche.

Plan je 5 kol na jeden zavod no tiez musime doladit podla vydrze bat. predpoklad 3 min. jedna bat.

Vsetko este doladzujeme v praxi aby sme si to uzili a netrapili sa priamo v den D.
Bydlisko: Madunice ( 46 rokov )
LuboSladek
modelár

Príspevkov: 91

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 27. 3. 2016 o 09:04 | odkaz na príspevok
Super, je to logické a dobre vymyslené. S tym vyhodnotenim to zrejme bude najjednoduchšie lietať na poradie bez času.
Ludek-Kovarik
modelár

Príspevkov: 36

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 27. 3. 2016 o 09:12 | odkaz na príspevok
Bydlisko: zvolen ( 43 rokov )
peter1207
modelár

Príspevkov: 313

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 27. 3. 2016 o 11:09 | odkaz na príspevok
Pripajam jedno videjko -je to mix z madunic kde sa bude konat pretek a zo spolocnych poletov s Poisonom a Galanskym.
Tymto sa im chcem zaroven podakovat.
Su to nie len kolegovia ale aj dobry priatelia. K nim patria aj dalsi


odkaz na Vimeo
Bydlisko: Trnava ( 34 rokov )
Zeldos
modelár

Príspevkov: 492

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 27. 3. 2016 o 11:30 | odkaz na príspevok
Nema niekto doma nazvys FrSky D4R-II alebo nejaky podobny frsky PPM prijmac ?
Bydlisko: Piešťany ( 30 rokov )
peter1207
modelár

Príspevkov: 313

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 27. 3. 2016 o 19:16 | odkaz na príspevok
Mam x4r je to sbus ak to chces na naze da sa to nejako diy . Skus napisat thinkymu on vie ako na to.
Bydlisko: Trnava ( 34 rokov )
Zeldos
modelár

Príspevkov: 492

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 27. 3. 2016 o 20:08 | odkaz na príspevok
Peto dakujem ale X4R pravdepodobne nesparujem s DJT modulom co mam vo vysielaci :/
Bydlisko: Piešťany ( 30 rokov )
poison
modelár

Príspevkov: 3389

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 27. 3. 2016 o 20:16 | odkaz na príspevok
Peto nadhera lietas jak pan. Pekne si to napisal potesilo.
Bydlisko: Madunice ( 46 rokov )
LuboSladek
modelár

Príspevkov: 91

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 27. 3. 2016 o 20:38 | odkaz na príspevok
peter1207:
Pripajam jedno videjko -je to mix z madunic....



Parada! Teším sa na polietanie.
  • Odpovedať
Musíte byť prihlásený na pridávanie príspevkov.
Úvodná stránka
  • 189 ľudí online za poslednych 5 minút.
Fórum
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Album modelov
  • 1 príspevkov za posledných 24 hodín.
Galérie
  • 1 príspevkov za posledných 24 hodín.
Články
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Bazár
  • 11 inzerátov za posledných 24 hodín.
Podujatia
  • 3 príspevkov za posledných 24 hodín.

Online za posledných 5 minút: radondca, JanoP,