Používateľské meno

Heslo

RC PORTAL

autor správa
Zmurko
modelár

Príspevkov: 52

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 27. 1. 2016 o 13:58 | odkaz na príspevok
Alebo skusim objednat aj ked nie je skladom a mozno ked im pride tak hned vybavia objednavku. Idem to tam omrknut a ked sa da objednat aj tak, hned spravim objednavku a uz len budem cakat na dorucenie. Ozaj ake kiss esc pouzivas? Stale 18A?
Bydlisko: Trebišov ( 41 rokov )
Thinky
modelár

Príspevkov: 1008

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 27. 1. 2016 o 14:54 | odkaz na príspevok
nie momentalne mam 30A ale ak chces ist do kissov tak vezmi teraz najnovsie 24A tie uz maju aj damped light aj telemetriu ktora pracuje z kiss fc

rozhodol som sa trosku zredukovat komponenty..
kto by chcel tak
CCD PZ0420 kamera 25€

fatshark 600TVL 20€


CC3D flight controller 10€
3ks 2200mah 4S nano-tech 30€
Bydlisko: Martin ( 36 rokov )
andrej11
modelár

Príspevkov: 269

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 27. 1. 2016 o 23:16 | odkaz na príspevok
Ahojte borci
Staviam si dalsiu ZMR250 a chory som uz z toho kolko krat to vypadlo zo signalu. Aky primač si kupit? Co tam mam dat. Spectrum, jednoduchy, dlhe anteny, PPM. Diiik
Bydlisko: Bratislava ( 42 rokov )
eMDee
modelár

Príspevkov: 1332

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 28. 1. 2016 o 00:44 | odkaz na príspevok
no ak letecke spektrum ovladace funguju tak ako tie do aut, tak spektrum nie, hehe
Dzino
modelár

Príspevkov: 352

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 28. 1. 2016 o 08:01 | odkaz na príspevok
Pre Spektrum vysielače by som odporučil OrangeRX - ale iba long range - v ziadnom pripade nie 615X. Musia to byt prijimace z dlhymi fuzami.
Teraz spravili verziu v2 prijimacov. V popise sa dusuju, ze to ma 2km dosah. Mas dokonca na vyber ci chces vystup PPM alebo SBUS:
SBUS: http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__90619__OrangeRx_R720X_V2_7Ch_2_4GHz_DSM2_DSMX_Comp_Full_Range_Rx_w_Sat_Div_Ant_F_Safe_SBUS.html
PPM: http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__90612__OrangeRx_R720X_V2_7Ch_2_4GHz_DSM2_DSMX_Comp_Full_Range_Rx_w_Sat_Div_Ant_F_Safe_CPPM.html

Ja pouzivam verziu 1 tych prijimacov - zatial ziadny problem s vypadkom. Je dobre dokupit taky drziak co udrzi antenky v 90° uhle: http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__67379__HobbyKing_Receiver_Antenna_Mount_Dual_45deg_with_Direct_or_Clip_Mount.html

Tie prijimace su dodavane v obrovskych skatulkach. Ja vzdy plosak vykucham z plastoveho obalu a dam iba do teplom zvrastitelnej buzirky. Tie prijimace maju aj zabudovanu telemetriu - takze som dal prepojku na Distribution board - a pekne mi na vysielaci zobazuje napatie na hlavnej baterii.

Inak Lemon RX ide velmi dopredu. Nikdy som to neskusal, ale na RCGroups ich chvalili. LemonRX robi ekvivalent D4 FrSky prijicom co pouzivaju ku kopteram k Taranisom: http://www.lemon-rx.com/shop/index.php?route=product/product&path=72&product_id=138
Je to zaujimavy kusok. No nikdy som to neskusal a ani nepoznam nikoho kto by to mal. Tiez sa dusuju, ze to ma 2km dosah....
Bydlisko: Bratislava ( 49 rokov )
poison
modelár

Príspevkov: 3389

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 28. 1. 2016 o 09:06 | odkaz na príspevok
Vyhni sa original - Orange je podla mna uz dalej ako origos hlavne dlhe anteny a dve musia ist mimo carbonovy ram.

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__90605__OrangeRx_R620X_V2_6Ch_2_4GHz_DSM2_DSMX_Comp_Full_Range_Rx_w_Sat_Div_Ant_F_Safe_SBUS.html

Ja pouzivam toto k naze teraz ale vypredany:

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__65902__OrangeRx_R110XL_DSMX_DSM2_Compatible_Satellite_Receiver_.html

Ak pouzijes kombinaciu oboch si brutal neprestrelny.
Bydlisko: Madunice ( 46 rokov )
andrej11
modelár

Príspevkov: 269

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 28. 1. 2016 o 18:36 | odkaz na príspevok
Ano ano to som zabudol pripomenut ze dlhe anteny von z karbonu. Lebo "karbon je smrrrrť" Mno idem pokukat linke a dam vedieť. Dikes zatim.
Bydlisko: Bratislava ( 42 rokov )
Luciferian
modelár

Príspevkov: 88

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 28. 1. 2016 o 19:54 | odkaz na príspevok
Mission complete QAV210
Bydlisko: Šurany ( 36 rokov )
Thinky
modelár

Príspevkov: 1008

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 28. 1. 2016 o 20:10 | odkaz na príspevok
luciferian tie anteny som mal presne tak isto no ked zapichnes do zeme v rychlosti tak baterku potlaci dopredu a otrhne ti ich nielen zo zdrhovacky ale ustrihne ich cele a mozes ich menit.. stalo sa mi presne to iste daj ich racej na boky na zdrhovacku
Bydlisko: Martin ( 36 rokov )
Luciferian
modelár

Príspevkov: 88

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 28. 1. 2016 o 20:24 | odkaz na príspevok
Super, Ďakujem. Určite to prerobím, a bude toho ešte viac čo prerobím
Bydlisko: Šurany ( 36 rokov )
LuboSladek
modelár

Príspevkov: 91

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 29. 1. 2016 o 09:50 | odkaz na príspevok
Ahojte kamaráti, nadšenci, piloti, ...

Chcel by som Vás osloviť z vecou všeobecného smerovania súťaženia v kategórií F3U na Slovensku. Chcel by som navrhúť stretnutie záujemcov o súťaženie, ale aj organizáciu takýchto stretnutí. Hlavným dôvodom je jednota, ktorá nám pomôže ušetriť náklady na technické vybavenie a jednoduchšiu a profesionálnu organizáciu podujatí v našej krajine.

Navrhujem všetkým záujemcom stretnutie v priestoroch, ktoré má k dispozícií naša UAV aosciácia UAVAS, v termíne, ktorý by vyhovoval väčšine. Priestor sa nachádza na Galvaniho ulici v Bratislave. Čas by bol zrejme podvečer, je samozrejme možné sa stretnúť cez víkend, uvidím podľa záujmu. Termín pripadá niekedy na prelome február/marec 2016.

Záujemcov o toto stretnutie poprosím o mail na lubomir.sladek@uavonic.com , prípadne mi napíšte cez súkromnú správu. Môj príspevok môžete posunúť aj ďalej kolegom, ktorí by mali záujem.

Hlavnými bodmi stretnutia bude zoznámenie sa, výmena kontaktov a debata o bucúcom smerovaní našich aktivít a organizácií podujatí, správe takejto komuniti a samozrejme vaše názory, postrehy a návrhy.


S pozdravom Ľubomír Sládek.
poison
modelár

Príspevkov: 3389

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 29. 1. 2016 o 10:30 | odkaz na príspevok
ThinkPad:
luciferian tie anteny som mal presne tak isto no ked zapichnes do zeme v rychlosti tak baterku potlaci dopredu a otrhne ti ich nielen zo zdrhovacky ale ustrihne ich cele a mozes ich menit.. stalo sa mi presne to iste daj ich racej na boky na zdrhovacku


Thinky Ta tvoja copta vôbec nemusi byt zla. ake to mas vytunene to mas novu? Vlastnu vyrobu predpokladam ale vyzera to dobre.
Bydlisko: Madunice ( 46 rokov )
Thinky
modelár

Príspevkov: 1008

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 29. 1. 2016 o 14:57 | odkaz na príspevok
poison toto je alien Mr. Steela ale uz mam objednanu tu 210tku co si sem hodil tak potom hodim fotky ako sa mi ju podarilo poskladat
Bydlisko: Martin ( 36 rokov )
poison
modelár

Príspevkov: 3389

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 29. 1. 2016 o 15:13 | odkaz na príspevok
210 ´je fajn vcera som musel ale znizit sklon kamery nevedel som poriadne pristavat. Par krat som aj pobozkal nou stenu zatial je to super.
Bydlisko: Madunice ( 46 rokov )
Luciferian
modelár

Príspevkov: 88

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 29. 1. 2016 o 15:23 | odkaz na príspevok
ThinkPad:
luciferian tie anteny som mal presne tak isto no ked zapichnes do zeme v rychlosti tak baterku potlaci dopredu a otrhne ti ich nielen zo zdrhovacky ale ustrihne ich cele a mozes ich menit.. stalo sa mi presne to iste daj ich racej na boky na zdrhovacku

Tak som to zmenil, a určite sa mi to aj viac páči. Teším sa na pekný deň keď to zalietam a obúcham o zem a už sa len dostať k 4S aby to malo šmrnc...
Bydlisko: Šurany ( 36 rokov )
  • Odpovedať
Musíte byť prihlásený na pridávanie príspevkov.
Úvodná stránka
  • 382 ľudí online za poslednych 5 minút.
Fórum
  • 2 príspevkov za posledných 24 hodín.
Album modelov
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Galérie
  • 2 príspevkov za posledných 24 hodín.
Články
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Bazár
  • 1 inzerátov za posledných 24 hodín.
Podujatia
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.

Online za posledných 5 minút: