Používateľské meno

Heslo

RC PORTAL

autor správa
poison
modelár

Príspevkov: 3389

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 2. 10. 2012 o 08:17 | odkaz na príspevok
Timo:
Presne tak, dodrž 90stup a prispôsob dlžku tiahla aby si mal listy v nule.


Tu Ti to uz raz Timo napisal
Bydlisko: Madunice ( 46 rokov )
Marek1
modelár

Príspevkov: 1068

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 2. 10. 2012 o 08:27 | odkaz na príspevok
benko:
Už som sa obával, že nikto netočil, teraz som však našiel video ako sa cez víkend Tareqov TRex rozletel na všetky strany.


odkaz na Youtube

ahoj benko prosím ťa skús popísať čo sa tam stalo ... mal DFC ? to nebol prvok pre ktorý by si mal oťat chvost aj keď to bolo tak
Bydlisko: Rožňavské Bystré, https://rc-rally-slovakia-championship7.webnode.sk/ ( 47 rokov )
martin.b
modelár

Príspevkov: 1066

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 2. 10. 2012 o 08:39 | odkaz na príspevok
neuvolnila sa kabina? neviem ako na youtube spomalit a zvacsit video.. ale mam pocit ze list trafil cumak kabiny a potom to uz samozrejme islo ....
Bydlisko: Nitra
Tibor889
modelár

Príspevkov: 997

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 2. 10. 2012 o 09:49 | odkaz na príspevok
Tiež sa mi to tak javí, prvá letela kabína.
Bydlisko: Boleráz-Klčovany ( 46 rokov )
papaya
modelár

Príspevkov: 1235

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 2. 10. 2012 o 10:30 | odkaz na príspevok
stiahnite si video k sebe, potom uz sa da na to lepsie pozerat...
Shake
modelár

Príspevkov: 452

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 2. 10. 2012 o 10:43 | odkaz na príspevok
Tibor78:
Ahojte.V manualy to nejak neni vysvetlene a preto mi neni jasne ako spravne nastavit tu cykliku.Tak je spravne ze vsetky tie 3 tiahla, ktore su priamo napojene na serva nastavim podla navodu na rovnaku dlzku?Tie servo-packy by voci samotnym servam mali mat 0st? alebo medzi packou a tiahlom ma byt 90st? neviem podla coho to mam nastavit.Dakujem za rady

Tak ako to mas na obrazku, tak tak to moze byt aj v skutocnosti. Na polohe pak voci servam nezalezi. Ta sa da nastavit akakolvek - aka je potrebna. Dolezita je ta kolmost medzi pakou serva a tiahlom. Je tam ale este jedna dolezita vec, a tou je neutral serva. A to uz je asi na teba vela, lebo sa zda ze nemas s elektronikou na RC modely ziadne skusenosti. Skus najst niekoho v tvojom blizkom okoli, co by ti pomohol. Sam to asi nezvladnes.
Bydlisko: Partizánske ( 60 rokov )
kuro99
modelár

Príspevkov: 2161

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 2. 10. 2012 o 11:02 | odkaz na príspevok
0, odporucam si zaobstarat prijmacovu bateriu, nimh 4clanok napriklad aby si nemusel laborovat z esc a hlavnou bateriou, pripravok na nastavenie kolmosti cykliky, a merac nabehu listov

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__16727__Turnigy_Swashplate_Tool_8mm_.html
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__11044__Turnigy_R_C_Helicopter_Pitch_Gauge_.html
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__25029__Turnigy_LSD_4_8V_2300mAh_Ni_MH_Flat_Receiver_Pack.html

1, Naparuj prijmac (rx)
2, zapoj rx s gp900 (ci uz klasicky alebo sbus)
3, zapoj serva na spravne vystupy gp900 podla manualu
4, na vysielacke (tx) sa uisti ze nemas ziadne trimy (manual)
5, zapni to cele a poosadzaj servo paky na serva tak aby boli co najblizsie vodorovnej polohe (nehyb ovladacmi cykliky na tx)
6, tiahla a ich dlzky (priblizne) su popisane v manuali
7, dalsi krok je vyrovnanie cykliky. cyklika musi byt kolma na hlavnu os vo vsetkych polohach kolektivu (stred, dole aj hore) na toto ti dobre posluzi pripravok
tu plati ze tiahla skratis-predlzis podla potreby tak aby si docielil kolmost cykliky na hlavnu os vo vsetkych polohach kolektivu.
Snaz sa dodrzat hlavne stredovu polohu na total presno.
8, pri tom celom je ideal mysliet aj na 0 nabeh listov v stredovej polohe, lebo sa zas narobis Tj. pri stredovej polohe cykliky ti na prepakovanej hlave (asi mas padlo ak som spravne pochopil) musia listy mat 0 uhol nabehu.

Vitaj v "rc heli sanatoriu" a skus sa nenakazit heli virusom uplne.

++ V okoli BA, TT mas kopec skusenych ludi, kontaktuj ich ked si nevies rady.
Bydlisko: ZA
Bogy
modelár

Príspevkov: 17

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 2. 10. 2012 o 11:44 | odkaz na príspevok
Dik Kuro, postaral si sa mi o program na par vecerov
Bydlisko: Bratislava ( 43 rokov )
Tibor78
modelár

Príspevkov: 263

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 2. 10. 2012 o 12:01 | odkaz na príspevok
Shake:
Tibor78:
Ahojte.V manualy to nejak neni vysvetlene a preto mi neni jasne ako spravne nastavit tu cykliku.Tak je spravne ze vsetky tie 3 tiahla, ktore su priamo napojene na serva nastavim podla navodu na rovnaku dlzku?Tie servo-packy by voci samotnym servam mali mat 0st? alebo medzi packou a tiahlom ma byt 90st? neviem podla coho to mam nastavit.Dakujem za rady

Tak ako to mas na obrazku, tak tak to moze byt aj v skutocnosti. Na polohe pak voci servam nezalezi. Ta sa da nastavit akakolvek - aka je potrebna. Dolezita je ta kolmost medzi pakou serva a tiahlom. Je tam ale este jedna dolezita vec, a tou je neutral serva. A to uz je asi na teba vela, lebo sa zda ze nemas s elektronikou na RC modely ziadne skusenosti. Skus najst niekoho v tvojom blizkom okoli, co by ti pomohol. Sam to asi nezvladnes.


Dakujem za reakciu.Neutral serva je jeho poloha pri trimoch na TX na nule, nie?V tej pozici by mala byt paka serva v pozdlznej osi serva samotneho.Skusenosti mam len c rc autami, ale tam to je proti vrtulnikom uplne primitivne.Takze mi to moc nepomohlo
Bydlisko: Bratislava ( 46 rokov )
poison
modelár

Príspevkov: 3389

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 2. 10. 2012 o 12:16 | odkaz na príspevok
Len sa Ti nepodari nasadit na serva paky presne rovno ako chces - nebudu pasovat zuby. To doladis vo vysielacke subtrimy po slovensky teraz neviem ako to tam je nemam pri sebe vysielacku.
Bydlisko: Madunice ( 46 rokov )
Tibor78
modelár

Príspevkov: 263

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 2. 10. 2012 o 12:29 | odkaz na príspevok
Dakujem, ano viem co to je.
Bydlisko: Bratislava ( 46 rokov )
Shake
modelár

Príspevkov: 452

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 2. 10. 2012 o 12:36 | odkaz na príspevok
Tibor78:
Dakujem za reakciu.Neutral serva je jeho poloha pri trimoch na TX na nule, nie?V tej pozici by mala byt paka serva v pozdlznej osi serva samotneho.Skusenosti mam len c rc autami, ale tam to je proti vrtulnikom uplne primitivne.Takze mi to moc nepomohlo

Nemas pravdu s tou pakou. Ta moze byt v hocijakej polohe ( paka sa da vymontovat a pootocit do potrebnej polohy) a servo pri tom moze byt v neutrale. V neutrale je servo vtedy, ked mas na prislusnom kanale, kde mas pripojene servo pri zapnutom vysielaci a pijimaci, trimy aj subtrimy v nule. Ale radsej zaloz aj tu nove vlakno - nazvi ho T-REX 500 stavba a tam sa mozeme bavit.
Bydlisko: Partizánske ( 60 rokov )
Tibor78
modelár

Príspevkov: 263

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 2. 10. 2012 o 12:50 | odkaz na príspevok
No vsak presne to isto som napisal aj ja s tym neutralom.Nestaci mat zapnute RX a TX...Treba mat aj samotne kniple na TX v strede.
Bydlisko: Bratislava ( 46 rokov )
martin.b
modelár

Príspevkov: 1066

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 2. 10. 2012 o 13:44 | odkaz na príspevok
asi by bolo jednoduchsie keby sa s niekym stretnes lebo takto po jednej otazke to budes riesit do jari.. a ked pride na rad nastavenie gyra tak to bude este len sranda
Bydlisko: Nitra
Marek1
modelár

Príspevkov: 1068

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 2. 10. 2012 o 14:03 | odkaz na príspevok
gyro radšej nespomínaj lebo sa to zvrtne zase na g........
Bydlisko: Rožňavské Bystré, https://rc-rally-slovakia-championship7.webnode.sk/ ( 47 rokov )
  • Odpovedať
Musíte byť prihlásený na pridávanie príspevkov.
Úvodná stránka
  • 177 ľudí online za poslednych 5 minút.
Fórum
  • 1 príspevkov za posledných 24 hodín.
Album modelov
  • 2 príspevkov za posledných 24 hodín.
Galérie
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Články
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Bazár
  • 3 inzerátov za posledných 24 hodín.
Podujatia
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.

Online za posledných 5 minút: