Používateľské meno

Heslo

RC PORTAL

autor správa
mravecm1
modelár

Príspevkov: 608

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 3. 10. 2012 o 09:10 | odkaz na príspevok
Mimochodom, co sa tyka sirsej a uzsej strany ocka... ja som to nikdy neriesil. Ak som mal pocit, ze pre vyhovujucu dlzku tiahla to potrebujem nasadit tou uzsou stranou, tak som to proste nasadil uzsou stranou ... NO PROBLEM
Ono je to len zanedbatelne uzsie a da sa to aj tak bez problemov nacvaknut.
Vlastne dost pochybujem, ci je to naozaj nejako umyselne rozlisene na sirsi a uzsiu stranu. Mozno je to len vyrobna nepresnost, alebo subjektivny pocit, ze niektora strana je uzsia. Nikdy som to nemeral, ale casto sa mi stalo, ze u niektoreho ocka sa mi zdali obidne strany rovnake a u ineho nie. Takze NERIESIM a nacvaknem ako potrebujem
Tibor78
modelár

Príspevkov: 263

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 3. 10. 2012 o 09:24 | odkaz na príspevok
poison a mravecm1> dakujem za reakcie....tak zatial sa nebudem viac pytat, a skusim to ponastavovat
kuro99:
Tibor78
1, ocka nasadzujes sirsou na gulovy cap
2, ano cela otacka moze byt uz niekedy vela ale prezijes to, vzdy daj sirsiu cast ocka na cap (pre tvoju informaciu, existuju dvojstranne klucom nastavitelne tiahla a s nimi je nastavovanie malina)
3, pripravok pouzit nepouzit. ja pouzivam pomocky na co sa da. robit to okom niekto zvladne niekto nie. pripravok ta neoserie ako napr rozne ocne klamy
4, ak dodrzis dlzky z manualu, budes cca na pozicii co treba. doladit to bude treba len maaalinko. ak bude nieco nesediet, znamena to ze si nieco zbabral => kontrola
5, ano ak pouzijes pripravok hlava tam nemoze byt. ja to robim tak, ze nastavim cykliku a potom nasuniem hlavu na kontrolu prepakovania ~ 0 nabeh

No a na koniec. Ak ti mozem poradit, poskladaj si to sam a pedantne. Daj si na cas. NEDAVAJ to SKLADAT inym. HODNE sa tak NAUCIS.
Na samotnu kontrolu "diela" a zalet si samozrejme zozen niekoho skuseneho.

Nech sa Ti dari.


Dakujem za objasnenie.No prave preto som si kupil stavebnicu, aby som to skladal sam, bavi ma to a ak to zvladnem, tak budem si ho vediet opravit kedykolvek a sam.Samozrejme tomu predchadza faza nasavania informacii.Si znacim cas kolko som ho skladal.Za 18 hodin cistej roboty je vrtulnik zlozeny a serva osadene.Nie vsak zladene a tak
Bydlisko: Bratislava ( 46 rokov )
swalko
modelár

Príspevkov: 601

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 3. 10. 2012 o 11:28 | odkaz na príspevok
mravecm1:
Vlastne dost pochybujem, ci je to naozaj nejako umyselne rozlisene na sirsi a uzsiu stranu. Mozno je to len vyrobna nepresnost, alebo subjektivny pocit, ze niektora strana je uzsia. Nikdy som to nemeral, ale casto sa mi stalo, ze u niektoreho ocka sa mi zdali obidne strany rovnake a u ineho nie. Takze NERIESIM a nacvaknem ako potrebujem


Skus to spravit na dakych kvalitnych ockach (napr. Mikado) a hned zistis ktora strana je ta spravna.
Bydlisko: rcblog.houseofcode.eu
mravecm1
modelár

Príspevkov: 608

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 3. 10. 2012 o 11:38 | odkaz na príspevok
Ja hovorim o tom, co som mal moznost vyskusat (Raptor30V2, TREX 450,700, KASAMA). A aj ked niektora strana povedzme je trochu uzsia, vzdy sa to dalo uplne bezproblemov nacvaknut.
Tibor889
modelár

Príspevkov: 997

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 3. 10. 2012 o 11:43 | odkaz na príspevok
Aspoň ti to odtiaľ nevypadne
Bydlisko: Boleráz-Klčovany ( 46 rokov )
kuro99
modelár

Príspevkov: 2161

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 3. 10. 2012 o 13:06 | odkaz na príspevok
tibor889 a vies si predstavit tu paseku ak to "pretlaci" na "vnutornu" stranu gulaku ?
Bydlisko: ZA
Marek1
modelár

Príspevkov: 1068

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 3. 10. 2012 o 13:09 | odkaz na príspevok
tak normálne pristaneš ale ak to vypadne tak si skončil
Bydlisko: Rožňavské Bystré, https://rc-rally-slovakia-championship7.webnode.sk/ ( 47 rokov )
mravecm1
modelár

Príspevkov: 608

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 3. 10. 2012 o 13:10 | odkaz na príspevok
Juro, stalo sa mi... ale nechapem, o akej paseke hovoris. Ved v takom pripade sa to este lahsie vrati spat
Timo
modelár

Príspevkov: 1248

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 3. 10. 2012 o 13:13 | odkaz na príspevok
kuro99:
tibor889 a vies si predstavit tu paseku ak to "pretlaci" na "vnutornu" stranu gulaku ?

Mne sa ešte nestalo že by mi vyskočil gulák na heli. Možno preto že lietam opatrne!
( 49 rokov )
mravecm1
modelár

Príspevkov: 608

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 3. 10. 2012 o 13:24 | odkaz na príspevok
Marek1:
tak normálne pristaneš ale ak to vypadne tak si skončil

ale prave ked ho nasadis opacne, tak tam drzi este pevnejsie, takze pravdepodobnost vypadnutia je mensia


mravecm1:
Juro, stalo sa mi... ale nechapem, o akej paseke hovoris. Ved v takom pripade sa to este lahsie vrati spat

aha, ty asi myslis za letu. Ale to snad nemyslis vazne... nerealne... urcite nie koli tomu, ze by to bolo nasadene opacne
kuro99
modelár

Príspevkov: 2161

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 3. 10. 2012 o 13:35 | odkaz na príspevok
Timo:
kuro99:
tibor889 a vies si predstavit tu paseku ak to "pretlaci" na "vnutornu" stranu gulaku ?

Mne sa ešte nestalo že by mi vyskočil gulák na heli. Možno preto že lietam opatrne!


viem co si chcel a SUHLASIM ;]


Marek1:
tak normálne pristaneš ale ak to vypadne tak si skončil

Marek1 a urcite to plati to normalne dosadnutie aj pri prepadnuti ocka na vyskovke povedzme pri 450 ?
Konkretne ~ predlzeny "gulak" jazdiaci v antirotacnom drziaku ?

mravecm1:
aha, ty asi myslis za letu. Ale to snad nemyslis vazne... nerealne... urcite nie koli tomu, ze by to bolo nasadene opacne

nikdy nehovor nikdy ved ma poznas ;]
Bydlisko: ZA
poison
modelár

Príspevkov: 3389

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 3. 10. 2012 o 13:59 | odkaz na príspevok
Super takze teraz vieme ze ked ho nasadim normalne je to ok a ked opacne tak drzi este lepsie. Rano mi to sice Cimak vysvetlil presne takto isto, ale super ze forum sa dopracovalo k tomu istemu bez hadania a v klude takto by to snad malo fungovat.
Bydlisko: Madunice ( 46 rokov )
mravecm1
modelár

Príspevkov: 608

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 3. 10. 2012 o 14:08 | odkaz na príspevok
Samozrejme ja som to nemyslel ako odporucanie "ODTERAZ VSETCI NASADZUJTE GULAKY OPACNE"
Len vravim, ze nacvaknut sa da aj tak aj tak a vzdy to bude dobre
Ale aby ma nahodou swalko nechytal za slovicka, tak tie super kvalitne MIKADO gulaky nasadzujte vyhradne tou spravnou stranou
Bogy
modelár

Príspevkov: 17

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 4. 10. 2012 o 08:17 | odkaz na príspevok
Po par dnoch mam uspesne zlozeny a polepeny trup, zapojenu elektroniku. Len sa mi vyskytlo par nejasnosti:

1. ked spojim baterku a regulator, da to slusnu iskru, to je normalne?

2. Ako je to s reverzovanim kanalov? Videl som obsiahlu diskusiu o reverzovani plynu na futabe a tiez som to musel spravit, aby bol nulovy plyn dole. Spravne? A musel som zreverzovat aj kanal 2, aby pri pohybe kolektivu bola cyklika vzdy vodorovne. Spravne?

Vopred dakujem za vysvetlenia
Bydlisko: Bratislava ( 43 rokov )
mravecm1
modelár

Príspevkov: 608

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 4. 10. 2012 o 08:20 | odkaz na príspevok
1. Je to bezne. Byvaju aj konektory, ktore to vedia odstranit, resp. do istej miery obmedzit, ale osobne si myslim, ze s tym sa da zit
2. SPRAVNE
  • Odpovedať
Musíte byť prihlásený na pridávanie príspevkov.
Úvodná stránka
  • 194 ľudí online za poslednych 5 minút.
Fórum
  • 1 príspevkov za posledných 24 hodín.
Album modelov
  • 2 príspevkov za posledných 24 hodín.
Galérie
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Články
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Bazár
  • 4 inzerátov za posledných 24 hodín.
Podujatia
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.

Online za posledných 5 minút: Brayn,