Používateľské meno

Heslo

RC PORTAL

autor správa
milos.b
modelár

Príspevkov: 1210

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 25. 4. 2013 o 07:37 | odkaz na príspevok
Pokiaľ si prečítaš toto vlákno o BETE, tak Ti návod netreba alebo tu máš jeden výborný odkaz o Bete: http://www.rcnoviny.cz/2011/03/build-log-beta-1400/ . Ale pokiaľ trváš na návode, tak na nete nájdeš návod "cobydub".
P.S. Ťažisko je podľa návodu 62-68mm od nábežnej hrany krídla.
Bydlisko: na "ďalekom Východe" ( 61 rokov )
Lubos_Ba
modelár

Príspevkov: 125

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 25. 4. 2013 o 21:01 | odkaz na príspevok
super, milos.b dík za ten odkaz...
Bydlisko: Vajnory
radondca
modelár

Príspevkov: 269

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 26. 4. 2013 o 10:43 | odkaz na príspevok
No snad som to uz vsetko aspon ako tak doladil a uz len skusit zalietat.
Nahodou nenajde sa tu niekto z Novej Dubnice, alebo Dubnice, kto je skuseny a pomohol by my to zalietat a pomohol mi pri prvych letoch?
Mam Betu a k tomu Spektrum DX5e, tu visielacku pisem kvoli Ucitel-ziak, ak by to bolo treba.
dik
Bydlisko: Trencin ( 50 rokov )
bezo
modelár

Príspevkov: 637

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 26. 4. 2013 o 11:16 | odkaz na príspevok
radondca:
No snad som to uz vsetko aspon ako tak doladil a uz len skusit zalietat.
Nahodou nenajde sa tu niekto z Novej Dubnice, alebo Dubnice, kto je skuseny a pomohol by my to zalietat a pomohol mi pri prvych letoch?
Mam Betu a k tomu Spektrum DX5e, tu visielacku pisem kvoli Ucitel-ziak, ak by to bolo treba.
dik



za Deltou pri Prilese smer Kolacin ma klubove letisko RMK Dubnica , zober ero a chod za nimi a porpos niekoho , kto ta do toho zasvati . urcite sa tam niekto najde
Bydlisko: Trenčín ( 46 rokov )
walkera
modelár

Príspevkov: 1140

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 27. 4. 2013 o 12:32 | odkaz na príspevok
Nevie niekto že či bude beta fungovať aj s li-pol 7,4V?
Bydlisko: Senica ( 23 rokov )
milos.b
modelár

Príspevkov: 1210

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 27. 4. 2013 o 13:36 | odkaz na príspevok
Záleží od viacerých skutočností (letová hmotnosť, aký motor, aká vrtuľa, aký regulátor .....atď) - fungovať by mala, len neviem či bude aj lietať ( vlastne viem, lietať pravdepodobne nebude alebo bude, ale veľmi slabo - pokiaľ sa to dá nazvať lietaním).
Chlape - naštuduj si niečo o dimenzácií elektropohonu v rc modeloch, lebo takto vždy len "strieľaš od boku"( a nie si sám) a dávaš tu zbytočne "nezmyselné otázky".
Bydlisko: na "ďalekom Východe" ( 61 rokov )
walkera
modelár

Príspevkov: 1140

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 27. 4. 2013 o 14:43 | odkaz na príspevok
Dobre. A inak ďakujem ale mám to ťažšie lebo nikto z rodiny nieje modelár.
Bydlisko: Senica ( 23 rokov )
Michal-LC
modelár

Príspevkov: 322

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 27. 4. 2013 o 18:47 | odkaz na príspevok
radondca:
No snad som to uz vsetko aspon ako tak doladil a uz len skusit zalietat.
Nahodou nenajde sa tu niekto z Novej Dubnice, alebo Dubnice, kto je skuseny a pomohol by my to zalietat a pomohol mi pri prvych letoch?
Mam Betu a k tomu Spektrum DX5e, tu visielacku pisem kvoli Ucitel-ziak, ak by to bolo treba.
dik

Dobre by bolo,keby si si najskor zohnal simulator,naozaj to nieje blbost a velmi to v zaciatkoch pomaha.Inak s Betkou sa naucit naozaj nieje problem lietat.Este pred par mesiacmi som to ani ja nevedel,par hodin simulator,vela studovat rady od skusenejsich a nemal by si mat problem.Tiez som to vsetko zmakol svojpomocne.Dokonca aj elektronicke veci,motor,regulator,prijmac,vysielacku to len pre pripad ze nikoho na zaucenie nezozenies..ide to aj touto cestou a betka zije v dobrej kondicke a uziva si to..aj lietanie vo vetre,este pred casom hroza v ociach,dnes pohodicka drzim palce..
Bydlisko: Lučenec
celadnik
modelár

Príspevkov: 1166

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 27. 4. 2013 o 23:39 | odkaz na príspevok
viete mi niekto poradiť, na aký kit by sa dal použiť beťácky setový motor? Mám tento motor navyše, aj reguler aj servá. Zaujímalo by ma hlavne či by bol použiteľný k nejakému akrobatovi. Díkes za rady
( 89 rokov )
milos.b
modelár

Príspevkov: 1210

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 28. 4. 2013 o 07:14 | odkaz na príspevok
Do akrobata asi ťažko - má vysoké kV, možno tak do nejakej depronovej stíhačky ( SU, MIG) na tlačný pohon (mám plán pokiaľ by si chcel a lieta to výborne).
O použiteľnosti tohto motoru je tu už aj niekde písané - "prelistuj" tému a niečo sa dočítaš.
Pokiaľ sa chceš tomuto koníčku venovať v budúcnosti seriózne, tak (už sa opakujem - môj príspevok vyššie) nebolo by od veci si aj niečo ohľadom návrhov osadenia elektropohonov v modeloch niečo bližšie naštudovať - dosť to pomôže. Nie je to nič zložitého, trochu základných vedomostí (učivo strednej školy) z "elektriky", trochu z "fyziky", trocha logického uvažovania, ešte pár drobností "A JE TO".
Bydlisko: na "ďalekom Východe" ( 61 rokov )
radondca
modelár

Príspevkov: 269

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 28. 4. 2013 o 20:51 | odkaz na príspevok
Michal-LC:
radondca:
No snad som to uz vsetko aspon ako tak doladil a uz len skusit zalietat.
Nahodou nenajde sa tu niekto z Novej Dubnice, alebo Dubnice, kto je skuseny a pomohol by my to zalietat a pomohol mi pri prvych letoch?
Mam Betu a k tomu Spektrum DX5e, tu visielacku pisem kvoli Ucitel-ziak, ak by to bolo treba.
dik

Dobre by bolo,keby si si najskor zohnal simulator,naozaj to nieje blbost a velmi to v zaciatkoch pomaha.Inak s Betkou sa naucit naozaj nieje problem lietat.Este pred par mesiacmi som to ani ja nevedel,par hodin simulator,vela studovat rady od skusenejsich a nemal by si mat problem.Tiez som to vsetko zmakol svojpomocne.Dokonca aj elektronicke veci,motor,regulator,prijmac,vysielacku to len pre pripad ze nikoho na zaucenie nezozenies..ide to aj touto cestou a betka zije v dobrej kondicke a uziva si to..aj lietanie vo vetre,este pred casom hroza v ociach,dnes pohodicka drzim palce..

dakujem za pozitivne odporucania a snad to pojed aj mne, simulator trenujem, model som uz tiez poprazeral a vsetko som si vo vmnutry poukladal, ako sa mi to zda, len to uz dostat do vzduchu a hlavne potom an zem.
Bydlisko: Trencin ( 50 rokov )
kiwikatv
modelár

Príspevkov: 32

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 28. 4. 2013 o 21:28 | odkaz na príspevok
chlapy mam otazku prilepeni som to posral a nabeznu hranu vyskovky som zlepil o 2 mm vysie,,bude to robit problemi?
Bydlisko: tr.mitice ( 38 rokov )
Redlline
modelár

Príspevkov: 348

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 4. 5. 2013 o 15:34 | odkaz na príspevok
o4.o5.2o13

S radostou oznamujem, ze znovu budem jednym z mnohych vlastnikov ,, Beta 14oo ,,
1o.o5.13 bude snad uz doma. Hned sa do nej pustim a upravim ju nech to lieta o 1o6
Vsetko potrebne na jej prerabku mam doma okrem baterky. Mal som tam 21oo mAh a teraz tam pojde 22oo mAh.
Vaha a rozmer baterie je rovnaka ako pred tym ale ma o 1oo mAh vacsiu kapacitu.


RedlLine


kiwikatv:
chlapy mam otazku prilepeni som to posral a nabeznu hranu vyskovky som zlepil o 2 mm vysie,,bude to robit problemi?

Stava sa aj horsie... bude ti tlacit chvost hore.... dotrimujes .. ale ak sa da tak to skus odlepit a osadit dobre...

RedlLine
Bydlisko: Sasinkovo,okr. Hlohovec, Sk ( 48 rokov )
kiwikatv
modelár

Príspevkov: 32

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 4. 5. 2013 o 18:30 | odkaz na príspevok
no kusocek som dotrimoval a ide poho..ako sa to da odlepit keby nahodou nekedy potrebujem neaky figel je na to??
Bydlisko: tr.mitice ( 38 rokov )
Flyyer
modelár

Príspevkov: 100

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 17. 5. 2013 o 15:55 | odkaz na príspevok
seruste,
idem vytiahnuť betu no ešte na jeseň som mal problém s kontaktami lebo konektor z bateriek je jst-eh no na mojom balancnom adaptéry bol port jst-xh
A ten kontakt na balancéry sa trochu nalomil a často písalo že nie je zapojený servisný konektor.
Preto chcem vedieť či tento balancér http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewitem.asp?idproduct=21933&aff=828855 bude sedieť do tejto nabíjačky http://www.rcguru.sk/images/produkty/2rca0028-equilibrium-mini-v2-12-220v-7938.jpg a bude do neho sedieť servisný konektor z tejto baterky http://www.rcguru.sk/images/produkty/3eb5118-g3-ray-li-pol-1600mah-11-1-26-50c-air-pack-9123.jpg.

A budu k tomu balanceru aj droty? Lebo na obrázku je len balančná doska.
Ak náhodou viete o inom balancéri do ktorého možem zapojiť jst-eh a bude sediet do equilibrium mini v2 a je zo slovenska tak tiež super.
Alebo len náhradný a ja si už popájkujem konektor z eh na xh.
Dík
Bydlisko: Košice
  • Odpovedať
Musíte byť prihlásený na pridávanie príspevkov.
Úvodná stránka
  • 229 ľudí online za poslednych 5 minút.
Fórum
  • 2 príspevkov za posledných 24 hodín.
Album modelov
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Galérie
  • 2 príspevkov za posledných 24 hodín.
Články
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Bazár
  • 0 inzerátov za posledných 24 hodín.
Podujatia
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.

Online za posledných 5 minút: