Používateľské meno

Heslo

RC PORTAL

autor správa
tobi
modelár

Príspevkov: 73

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 8. 2. 2012 o 20:26 | odkaz na príspevok
hej... cize to gyro 780 nemam brat (tym padom nemam brat padlovu verziu?) ? Ja sa v gyrach velmi nevyznam v respektive nemam s nimi moc skusenosti, cize sa pytam ze ci je to 3gx gyro az o tolko lepsie a ze ci dobre funguje. Lebo naozaj by som rad rozvazil predtim nez kupim medzi padlom a bezpadlom... mne sa navise zda, neviem ci je to pravda a ak nieje tak ma prosim opravte, ale podla mna jedna z vyhod bezpadla je, ze sa na hlave moze pokazit iba menej veci... ci nie?
Peter
team RCPortál

Príspevkov: 2167

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 8. 2. 2012 o 21:28 | odkaz na príspevok
zastavoval som pár vrtuľníkov, preśiel som od csm 540, GY401, GY520 na vrtuľníčkoch od horneta cez maxira, kds, protos, ergo 30, sceaudo 50, Freya 90..... a viem len súhlasit s poisonom - nikdy nebol problém v gyre, vźdy to bolo vo vrtuľníku - ľahkosť chodu ovládania vrtuľky, vyváženie vrtuĺky alebo hlavného rotora, listov,.... problém náhonu vrtuľky u malých vrtuĺníčkov (hornet, maxir)....
teda vśetko veci, ktoré musíś tak či tak vyriešiť
ja by som sa pádiel - gyra nebál, veľa ťa naućia - hlavne vychytávať problémy stavby a nastavenia...
Bydlisko: Nové Zámky ( 60 rokov )
poison
modelár

Príspevkov: 3389

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 8. 2. 2012 o 22:00 | odkaz na príspevok
Obe su dobre aj padla aj bez. Ja som lietal sice na 500 vke jedno aj druhe ale moje lietanie nie je az take aby som mohol mudrovat Nepokazis podla mna nic ak si vyberes jedno alebo druhe. A teraz uz niekto skusenejsi.
Bydlisko: Madunice ( 46 rokov )
Peter
team RCPortál

Príspevkov: 2167

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 8. 2. 2012 o 22:06 | odkaz na príspevok
tobi:
.................. ale podla mna jedna z vyhod bezpadla je, ze sa na hlave moze pokazit iba menej veci... ci nie?


ano
problém je ale v nastavení elektroniky, lebo správnosť zistíś až po vzlietnutí
oproti tomu u klasiky vieš základné nastavenie odskúśať ešte skoro s dotykom na zemi - uź po nadľahčení vrtuľníka. Ale ak ti niekto skúsený pomôže s fbl, tak to bude iste bez problémov
Bydlisko: Nové Zámky ( 60 rokov )
tobi
modelár

Príspevkov: 73

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 8. 2. 2012 o 22:17 | odkaz na príspevok
hej... nejakych ludi co by mi s tym vedeli pomoct tu mam... ale vy ste mi este stale neodpovedali na hlavnu otazku... mam si vybrat padlo alebo bezpadlo ? Pretoze ja sa nebojim ani jednoho, len by som chcel vediet zo skusenosti ze co mava lepsie letove vlastnosti, menej chyb, mensiu nachylnost na pokazenie...
poison
modelár

Príspevkov: 3389

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 8. 2. 2012 o 22:21 | odkaz na príspevok
Jasnu odpoved Ti asi nikto neda 100 ludi 100 chuti. Ja by som bral bez.
Bydlisko: Madunice ( 46 rokov )
tobi
modelár

Príspevkov: 73

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 8. 2. 2012 o 22:29 | odkaz na príspevok
a ty by so co odporucil?
tobi
modelár

Príspevkov: 73

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 8. 2. 2012 o 22:33 | odkaz na príspevok
inac mam este jednu otazku... myslite ze heli Synergy N5 by bola pre mna ako zaciatocnika akceptovatelna? Je to sice spalovak a je to strasne velke ale aj tak... lebo nad tym som tiez uvazoval
Marek1
modelár

Príspevkov: 1068

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 8. 2. 2012 o 22:42 | odkaz na príspevok
ak si kúpiš padlovú heli tak skôr či neskôr budeš chcieť vyskúšať aj FBL . FBL je zložitejšie nastaviť ale nemyslím že 3gx patrí k zložitým ja by som bral fbl ale toto je môj terajší názor a neviem ako by som sa rozhodol na tvojom mieste
Bydlisko: Rožňavské Bystré, https://rc-rally-slovakia-championship7.webnode.sk/ ( 47 rokov )
Peter
team RCPortál

Príspevkov: 2167

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 8. 2. 2012 o 22:45 | odkaz na príspevok
je to len vec peňazí. v zásade platí to čo u lietadiel - čím väčší, tým stabilnejší - samozrejme za predpokladu správneho nastavenia u oboch.
ja som začínal s tridsiatkou, Braňo začal na 450, bolo to ale také roztatárené, a tak som mu strčil Freyu 90 (asi dnešná kategória 700) a zrazu bol pokoj a lietal. Samozrejme, na rozdiel od 450 mal asi viac rozklepané kolená, ono roztočená 90-ka narobí iný rámus.
teda zhrnuté - ľahśie sa učí na veľkom, lepšie vidíš, je stabilnejśí,. pri chybe je ale väčśia a drahšia paseka
u malého nie je tak stiahnutá prdel, prípadná rana je lacnejšia. Ale zase kaźdý závan musíś korigovať.
a čo sa týka synergy - každý vrtuľník sa dá nastaviť na dobráka - sprav si také nastavenie, menśie výchylky, menej ostrý, ľahśie sa budeš ućiť. ako získaš skúsenosti a sebadôveru, môźeš priostrovať
Bydlisko: Nové Zámky ( 60 rokov )
Shake
modelár

Príspevkov: 452

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 8. 2. 2012 o 22:46 | odkaz na príspevok
Velmi zaujimavy a rychly postup Mr. tobi. Od rexa 450 hned na Synergy. Pozri si prispevky bura 252 a hned budes vediet, co si mas vybrat. Jemu s bezpadlom nevie pomoct ani pan, co postavil kopec vrulnikov.
Bydlisko: Partizánske ( 60 rokov )
Marek1
modelár

Príspevkov: 1068

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 8. 2. 2012 o 22:58 | odkaz na príspevok
tobi:
inac mam este jednu otazku... myslite ze heli Synergy N5 by bola pre mna ako zaciatocnika akceptovatelna? Je to sice spalovak a je to strasne velke ale aj tak... lebo nad tym som tiez uvazoval

NIE !! vrtulník ako synergy a pod. spalovacie jedine ak si to chceš hneď na začiatku znechutiť, zapametaj si že spalovák to nie je len natankovať a lietať ale veľa vecí okolo toho
Bydlisko: Rožňavské Bystré, https://rc-rally-slovakia-championship7.webnode.sk/ ( 47 rokov )
Jiri
modelár

Príspevkov: 749

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 8. 2. 2012 o 23:04 | odkaz na príspevok
tak tak Marek tak tak
Peter
team RCPortál

Príspevkov: 2167

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 8. 2. 2012 o 23:08 | odkaz na príspevok
marek, nestraš ho, ak dá poriadny motor, nie je tam problém. A OS štartuje na pomyslenie. neviem, ja som veľa skúseností nemal, a na okolí vtedy tiež nikto nebol s helinou - a dalo sa. pokiaľ dostal čo potrebuje, vźdy skočil
jedine, čo som si dal pozor bola teplota motora - mal som nahodený stabilný teplomer pre istotu. Počas vysenia so totiź moc nechladil

čo ale máš pravdu - chce to kopec serepetičiek nosiť na letisko, prevádzka je drahšia (ale u 55-kovej triedy je to stále brnkačka), zato ale sa dá pohodovo lietať koľko vládzeš
Bydlisko: Nové Zámky ( 60 rokov )
buro252
modelár

Príspevkov: 257

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 8. 2. 2012 o 23:10 | odkaz na príspevok
ale ako vravim este raz ja uz som snim lietal prvy krat ked so ho dal skladat jednemu panovi ktori ma dlhe skusenosti s vrtulniky a je cistom zamerany na znacku trex a vtedy mu ho hrozne tahalo ku zemi proste mu ho naklanalo na jednu stranu tak vyskusal druhe 3gx a Microbeast a nerobilo to, tak som ho dal reklamovat 3gx kde som ho kupil vopred som si ho drobne oznacil aby ma neociganili a prislo mi postou a verte neverte tvrdil mi predajca ze je vymenene ale ja som si svoju znacku videl na nom a kto tomu lepsie rozumie som elektrikar som si ho rozsroboval a su tam dva plosaky s mikrosuciastkami a tam by musel byt vidno zasah po spajkovani jedneho alebo ´druheho plosaku tak mi nakoniec povedal predajca ze tam prepaloval softver verziu 1.1 atd proste vyhovaral sa ale ako mi prisiel druhy krat 3gx tak sme ho odskusali a uz vrtulnik lepsie lietal ale tu chybu to stale robi ako to robilo aj pred tym zapnem vysielacku pripojim bateriu a dosku cikliky mi zacne jedno servo tahat smerom na dol pomaly postupne skoda dnes som natocil aj video len sa mi sem neda niako dat a by ste to mohli vidiet ak by mi niekto mohol poradit tak vopred dakujem od vsetkych.
Bydlisko: Povazska Bystrica
  • Odpovedať
Musíte byť prihlásený na pridávanie príspevkov.
Úvodná stránka
  • 228 ľudí online za poslednych 5 minút.
Fórum
  • 4 príspevkov za posledných 24 hodín.
Album modelov
  • 1 príspevkov za posledných 24 hodín.
Galérie
  • 1 príspevkov za posledných 24 hodín.
Články
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Bazár
  • 6 inzerátov za posledných 24 hodín.
Podujatia
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.

Online za posledných 5 minút: Hindenburg, LLBYZ, peterrc,