Používateľské meno

Heslo

RC PORTAL

autor správa
modriblesk
modelár

Príspevkov: 50

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 28. 9. 2012 o 13:59 | odkaz na príspevok
ahojte ludia,
hlasi sa dalsi clen clubu baBETA 1400.
od vcera vecera (27.09.) je betuska doma zakupena ako set s druhej ruky od clena rcportal-u.
mam skromne skusenosti s modelom Funtic, tak snad sa dokazem rychlo preorientovat na nove rozmery a vlastnosti. a potom pristupim na skromne upravy. ako prve asi pridu chladiace otvory na trup, potom vacsia vrtulka + mozno vacsie kridla. no a extrem na zaver zvazujem mensiu baterku a solarne kolektory na kridla. ale to je velmi vzdialeny plan, asi az na dalsiu patrocnicu.
s funticom som uz vedel uspokojivo plachtit aj vo vetre 4-6 m/s, a ked betku tak chvalite tak to bude urcite dobre polietanie, a o to predsa ide.

"LETU ZDAR!"
Bydlisko: nedaleko NR ( 47 rokov )
ivoss
modelár

Príspevkov: 69

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 28. 9. 2012 o 14:31 | odkaz na príspevok
v nazve nicku mas naschval gramaticku chybu?
Bydlisko: BA,SC
skylark
modelár

Príspevkov: 1454

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 28. 9. 2012 o 14:43 | odkaz na príspevok
modriblesk:
no a extrem na zaver zvazujem mensiu baterku a solarne kolektory na kridla. ale to je velmi vzdialeny plan, asi az na dalsiu patrocnicu.

Nechcem ti kaziť ilúzie, ale chcel by som vidieť slnečné kolektory, ktoré by generovali dostatočný príkon. Uvedomuješ si, že keď lietaš tak motor ti "žerie" aj 10 a viac ampérov?

Každopádne držím palce
Bydlisko: Prešov ( 54 rokov )
Bumpy_SK
modelár

Príspevkov: 1301

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 28. 9. 2012 o 14:50 | odkaz na príspevok
videl som vypracovany nejaky projekt (maturitna praca to bola tusim?) chalan tam mal na kridlach kolektory a letelo mu to
Bydlisko: Hronske Klacany - Levice
skylark
modelár

Príspevkov: 1454

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 28. 9. 2012 o 14:53 | odkaz na príspevok
No veď som zvedavý.....

Aj ja som videl lietadlo na "slnečný pohon", ale to má obrovské krídla, je ultraľahké a má veľkú pomalobežnú vrtuľu. Presný opak Bety...
Bydlisko: Prešov ( 54 rokov )
Bumpy_SK
modelár

Príspevkov: 1301

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 28. 9. 2012 o 14:59 | odkaz na príspevok
http://projekty.ssps.cz/projekty/soubory/19.pdf
ano beta je urcite na ine ucely ako experimenty so solarnymi clankami, ale je mozne postavit solarne lietadlo.
Bydlisko: Hronske Klacany - Levice
skylark
modelár

Príspevkov: 1454

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 28. 9. 2012 o 15:06 | odkaz na príspevok
Dnes neexistujú solárne články, ktoré by boli použiteľné na pohon lietadla. Všetky prototypy, ktoré ako tak letia (reálne lietadlá aj rc modely) majú takú špeciálnu konštrukciu, že sú "reálnom svete" (myslím tým nejaký rozumný účel) nevyužiteľné.

Áno letia, ale pridáš na nich špendlík a idú k zemi...
Bydlisko: Prešov ( 54 rokov )
MikiVT
modelár

Príspevkov: 55

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 28. 9. 2012 o 15:13 | odkaz na príspevok
Ver, že tie kolektory pre lietanie s Betou sú zbytočné. Lieta - plachtí dosť dlho na to aby si si zalietal
Bydlisko: Vranov nad Topľou ( 60 rokov )
Bumpy_SK
modelár

Príspevkov: 1301

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 28. 9. 2012 o 15:43 | odkaz na príspevok
ale ak by boli konspiracne teorie o tom, ze americka vlada nepustila patent na ovela ucinnejsie panely kvoli narodnej bezpecnosti (peniazom) pravdive, tak by to mohlo byt zaujimave. ale kto by vyrabal lietadla ktore by leteli zadarmo? detto elektricke auta
Bydlisko: Hronske Klacany - Levice
skylark
modelár

Príspevkov: 1454

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 28. 9. 2012 o 15:58 | odkaz na príspevok
No, to by bolo zaujímavé, ale ja si myslím, že sú to naozaj len konšpiračné teórie, zvlášť u solárnej energie. Podľa mňa jednoducho prítok slnečnej enrgie nemá dostatočnú hustotu, aby sa v reálnom čase dala využiť na niečo náročné, ako je pohon lietadla. Možno sa mýlim, ale predstav si vodný mlyn na nejakom potôčiku. Dá ti nejakú energiu/príkon, ale keby si tým chcel hnať celé mesto, tak sa to nedá, lebo viacej vody tam proste netečie. A tak si myslím, že je to aj so slnečnou energiou. Na určitú plochu dopadne určité množstvo energie. Ak jej tam viac niet, tak žiaden článok ti nepomôže, musíš len zväčšiť plochu.

U áut sú problém baterky.

Neboj sa keď budú lepšie baterky alebo slnečné články, tak budú tak drahé, že určite to nikdy nebude jazdenie zadarmo. Alebo zdražia elektriku, alebo čokoľvek (daň za baterku daň za slnko....), len aby sme platili
Bydlisko: Prešov ( 54 rokov )
Flyyer
modelár

Príspevkov: 100

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 28. 9. 2012 o 20:28 | odkaz na príspevok
Klidek so solarnymi clankami Ja by som tiez vsetko vyskusal a vymenil no nato aby solarne clanky uniesli samy seba potrebujes vacsi vztlak ako ma beta.

No na tie obrie samokridla co maju na fpv niektori typkovia by som mozno o nich uvazoval.
A verte tomu ze Americki vojaci maju take solarne clanky ktore by betu pokojne uniesli
Bydlisko: Košice
jozomako
modelár

Príspevkov: 15

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 28. 9. 2012 o 21:19 | odkaz na príspevok
Vy tu už nič rozumnejšieho neviete riešiť,ak ste si nevšimli,tak toto je beta club,
Bydlisko: PN-BR
modriblesk
modelár

Príspevkov: 50

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 29. 9. 2012 o 09:02 | odkaz na príspevok
nuz veru, hned ma tu ukamenuju kvoli jednej kacirskej myslienke s kolektormi

zatial som rad ze som zvladol prerobit ovladac na mod2 (lebo uz som si nan zvykol), https://www.rcportal.sk/cadet4-prestavba-m1-na-m2-g563
a ze som si trochu zalietal.
vo vzduchu som bol cca 10 minut pocas zapadu slnka a potom som to radsej nechal tak.
stihol som aj 1-krat havarovat bez nasledkov, a 1-krat uspesne pristat.
asi sa pozriem do manualu kde ma byt tazisko lebo mi takmer vobec nechcela stupat. bol som rad ze som 10 - 30m nad terenom. pri osadeni baterky som si tazisko nastavil do oblasti vystuhy kridiel, ale asi to nebude uplne spravne. no ved uvidim co je v navode.

ps: ta pravopisna chyba v nicku je umyselne, zostalo mi to s jedneho mailoveho servera kde uz bol niekty kto to mal gramaticky spravne.
Bydlisko: nedaleko NR ( 47 rokov )
Bumpy_SK
modelár

Príspevkov: 1301

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 29. 9. 2012 o 09:06 | odkaz na príspevok
ak mas tazisko moc vpredu a mas natiahnutu vyskovku tak by to nemuselo chciet stupat. ked vystupas tak sprav dive test
Bydlisko: Hronske Klacany - Levice
Flyyer
modelár

Príspevkov: 100

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 30. 9. 2012 o 20:15 | odkaz na príspevok
Btw v bete mame motor brushless outrunner?
Bydlisko: Košice
  • Odpovedať
Musíte byť prihlásený na pridávanie príspevkov.
Úvodná stránka
  • 303 ľudí online za poslednych 5 minút.
Fórum
  • 2 príspevkov za posledných 24 hodín.
Album modelov
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Galérie
  • 2 príspevkov za posledných 24 hodín.
Články
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Bazár
  • 0 inzerátov za posledných 24 hodín.
Podujatia
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.

Online za posledných 5 minút: