Používateľské meno

Heslo

RC PORTAL

autor správa
skylark
modelár

Príspevkov: 1454

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 14. 4. 2011 o 12:35 | odkaz na príspevok
olisoft:
Klasicke kridelka, kanaly 1 a 7, len treba aktivovat v menu Ailerons.

Druhé krídelko môže byť aj v kanále 6. Tak to mám nastavené v Extre, kde mám 6-kanálový prijímač.
Bydlisko: Prešov ( 54 rokov )
Saxana
modelár

Príspevkov: 35

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 27. 4. 2011 o 15:27 | odkaz na príspevok
T9 je objednana len co dojde tovar do HK tak pocestuje drzte palce nech je ok
Bydlisko: Trencin
olisoft
modelár

Príspevkov: 322

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 27. 4. 2011 o 15:58 | odkaz na príspevok
Keby cosi, je tu dost ochotnych a sikovnych, co Ti pomozu s opravou.
Bydlisko: PN ( 50 rokov )
Saxana
modelár

Príspevkov: 35

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 27. 4. 2011 o 16:05 | odkaz na príspevok
hej hej mozno budem potrebovat prehodit FW tak sa ked tak ozvem o pomoc bo sam si do toho netrufnem
Bydlisko: Trencin
Tomisky
modelár

Príspevkov: 77

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 27. 4. 2011 o 20:34 | odkaz na príspevok
Uz sa len modli aby ti ju colnici neodchytili...

Ti smejdi mi balik s 2 T9x-kami drzia uz 4 tyzdne a prestava ma to bavit... Ak ti ho chytia tak sa mas coho bat...

Ako nechcem ta strasit ale musis byt na to pripraveny...
Bydlisko: Lučenec
jetylo
modelár

Príspevkov: 1069

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 27. 4. 2011 o 20:51 | odkaz na príspevok
Tomisky, neviem co strasis, zaplati DPH a bude pokoj. Par dni dozadu mi takto tiez prisla T9X. Na colnici sa zaplatila DPH a balik hned vydali. Uz tam mam aj ER9X a v pohode si lietam.
Bydlisko: Reca ( 59 rokov )
olisoft
modelár

Príspevkov: 322

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 28. 4. 2011 o 08:51 | odkaz na príspevok
Tomisky: a liebesbrief od colnikov neprisiel?
Mne ked chytia nejaky balicek, tak prijde list, namailujem im potrebne veci a balicek mam do dvoch pracovnych dni doma.
Bydlisko: PN ( 50 rokov )
DaggyMAC
team RCPortál

Príspevkov: 1735

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 28. 4. 2011 o 09:34 | odkaz na príspevok
Ja mám nastavené notifikácie zo Slovenskej pošty, takže mi chodia maily o každej zmene statusu balíčka. Ak balíček dosiahne status "Zasielka smerovana na colnicu. Zasielka bude predlozena na colne konanie nasledujuci pracovny den, adresat bude informovany", dávam ujom colníkom 2 dni. Ak sa nič nezmení, tak na tretí deň volám. Už sa mi párkrát tak stalo, že sú colníci spomalení (pri všetkej úcte), takže vďaka tomu že som volal, mi odoslali môj balíček v čase, keď som ja iba prijímal "liebesbrief" od ujov colníkov.

Zaujímavé je, že týždeň trvá, kým balík od objednania dôjde z HK na Slovensko. Potom trvá týždeň, kým dôjde list o zadržaní zásielky na colnici. Nakoniec ďalší týždeň, kým ti rýchla colnica prepustí balík a šikovná Slovenská pošta doručí žltý lístok, o uložení zásielky na miestnej pošte. Takže po takmer mesiaci mám doma svoj balík. Ak sa dá, objednávajte radšej menej vecí, prípadne rozdeliť objednávku na viacero balíkov. Príde to za týždeň.

Nechcem ujom colníkom nejako krivdiť, ale mali by si prepožičiať reklamné heslo od Garnieru - staraj sa o seba.
Bydlisko: PB ( 38 rokov )
boboland
modelár

Príspevkov: 129

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 28. 4. 2011 o 09:50 | odkaz na príspevok
DaggyMAC: veľmi pekne napísané

presne tie isté rýchlostné skúsenosti mám aj ja.

Tomisky: je nezmysel mať na colnici balík 4 týždne = všade na colnici ťa upozornia, že po 20 dňoch to pošlú späť, ak si iný termín nevyžiadal odosielateľ. HK nemá iné požiadavky - viacnásobne overené.

Poštové oznámenie ti príde zaručene a doporučene, colnica to musí urobiť zo zákona, a tak na to nikdy nezabudne, lebo sa to nedá zabudnúť. Tvrdenie, že ti nič neprišlo neobstojí. Jediná možnosť nedoručenia oznáenia je, ak si udal inú adresu ako je tá na ktorej bývaš, a tak to nie je komu doručiť.
Bydlisko: Poprad
skylark
modelár

Príspevkov: 1454

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 28. 4. 2011 o 11:15 | odkaz na príspevok
Presne tak, ja radšej objednávam menšie balíky a častejšie, takže vychádza malá hodnota a cez colnicu to len prefrčí Len sa treba pohrať s výberom, aby si využil poštovné. Už sa mi podarilo aj takú objednávku, kde som mal presne 0 voľných gramov v balíku, takže poštovné bolo využité na 100%.

No, ale keď kupuješ niečo väčšie, tak tam treba držať palce, nech to nestopnú. Mne T9X "prešla" bez povšimnutia, dal som tam cenu asi $35.
Bydlisko: Prešov ( 54 rokov )
coro
modelár

Príspevkov: 886

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 28. 4. 2011 o 11:52 | odkaz na príspevok
Ja občas normálne platím DPH, až taká tragédia to predsa nie je - a trvalo to dva dni, odkedy to dorazilo na slovensko, kým prišiel lístok že môžem ísť pre to.
Ale 9x prešla, asi vyzerá dosť hračkoidne..
Pri veľkom balíku chceli vidieť paypal výpis (celková cena) a nejaký doklad že koľko z tej ceny bolo poštovné a koľko tovar - nebolo to ďaleko od limitu, keby bol tovar o nejaké drobné lacnejší (holý model, canadair) že by sa zmestil do 22E (je pekný kurz..) tak sa neplatí nič, aj keď s poštovným za veľkú krabicu to je viac.
A raz sa mi stalo že zásielka bola smerovaná na colnicu (cca o 16tej poobede) a ráno o 9tej že prepustená bez cla (nízka cena) takže tam strávila cca 2 hodiny a ďalší deň to poštárka doniesla až do ruky.
Na našu poštu nemôžem v poslednej dobe napísať jediného krivého slova, naopak - až ma prekvapujú.
skylark
modelár

Príspevkov: 1454

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 28. 4. 2011 o 12:19 | odkaz na príspevok
Ja mám presne tie isté skúsenosti, aj ja občas DPH platím pri väčších balíkoch, ale doteraz im stačila faktúra, ktorú si môžeš stiahnuť z HK, je to pri objednávke taká linka "Customs Inv" (faktúra pre colnicu). To som otvoril, vytlačil ako PDF a poslal mailiom. Boli spokojní, je tam pekne rozpísaná cena za tovar a za poštovné.
Bydlisko: Prešov ( 54 rokov )
Tomisky
modelár

Príspevkov: 77

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 28. 4. 2011 o 15:48 | odkaz na príspevok
No takze balik uz mam doma...

skylark:
Ja mám presne tie isté skúsenosti, aj ja občas DPH platím pri väčších balíkoch, ale doteraz im stačila faktúra, ktorú si môžeš stiahnuť z HK, je to pri objednávke taká linka "Customs Inv" (faktúra pre colnicu). To som otvoril, vytlačil ako PDF a poslal mailiom. Boli spokojní, je tam pekne rozpísaná cena za tovar a za poštovné.

S tym Customs Inv iba zbytocne budes stracat cas lebo je tam daky mudrak ktory si mysli ze zjedol celu mudrost sveta a bude ti tvrdit ze to nieje pravdiva cena...

boboland:
je nezmysel mať na colnici balík 4 týždne = všade na colnici ťa upozornia

Ak si myslis ze nema zmysel drzat balik na colnici 4 tyzdne tak odomna chceli vypis z uctu ktory chodi raz za 3 mesiace a ked som im to povedal, tak mi tvrdili, ze nieje to ziadny problem pre nich podrzat balik 3 mesiace... nastastie im staci elektronicky...

boboland:
po 20 dňoch to pošlú späť, ak si iný termín nevyžiadal odosielateľ

to plati iba ak sa im do 20 dni neozves do buducnosti...


A este pre vsetkych ktory si myslia ze len strasim... Toto mi poslali colnici ked som im poslal to Customs Inv z HK na ich vyzvu v liste:
Colnik:
dobry den, poslite objednavku a vypis z uctu alebo vypis detailu transakcie zo stranky www.paypal.com
npor.augustovic

tento mail mi prisiel 12.4...

Colnik:
dobry den, poslite objednavku,vypis z uctu alebo vypis detailu transakcie zo stranky www.paypal.coma slovensky popis tovaru,
dakujem
npor.augustovic

mail z 13.4...

Colnik:
Dobry den
neposlali ste objednávku o ktorú Vás žiadal kolega, takže pošlite nám relevantnú objednávku z hobby king s popisom tovaru a cenami za jednotlivé položky a poprosím kontaktujte nás na tel 0918 490 021, alebo pošlite na Vás kontakt.
ďakujem

posledny mail 14.4 kedy ma uz prestalo bavit sa s nimy dohadovat cez mail a odvtedy som cely tyzden a pol to vybavoval cez telefon (vzdy odo mna chceli daco nove)...

Nakoniec sa mi to konecne podarilo vybavit 20.4 v stredu minuleho tyzdna(povedali ze ok, ze to poslu)...

Tak a dnes 28.4 mi to konecne prislo...

Dokopy som im poslal:
1. Customs Inv z HK
2. Slovensky preklad Customs Inv
3. Slovensky zoznam tovaru s kratkym popisom
4. Vypis z paypalu
5. Vypis z internetbankingu
A ako posledne, ich vysnivanu 6. Objednavku (doteraz netusim naco im bola...)

Takze ak si myslite, ze vas tu chcem strasit alebo nebodaj klamat tak si to mozete overit na cisle 0918 490 021 balik CP838234228HK... (A ak mi stale nebudete verit tak kliknite sem a zadajte to track cislo )



A este
DaggyMAC:
Ja mám nastavené notifikácie zo Slovenskej pošty, takže mi chodia maily o každej zmene statusu balíčka...

nic nove pod slnkom a inac pouzivaj radsej tracker z hobbykingu... (pise to tam detailnejsie)
Bydlisko: Lučenec
skylark
modelár

Príspevkov: 1454

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 28. 4. 2011 o 15:59 | odkaz na príspevok
Hej, verím ti, si natrafil na inciatívneho colníka Keby ma začali tiež takto buzerovať, tak by som dopadol podobne, ale ako hovorím, zatiaľ to vždy skončilo len pri tej faktúre z HK, jeden email a jeden telefonát - našťastie.

A to ktorá colnica je taká puntičkárska? Moje balíky chodia cez colnicu v KE.
Bydlisko: Prešov ( 54 rokov )
Tomisky
modelár

Príspevkov: 77

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 28. 4. 2011 o 16:26 | odkaz na príspevok
skylark:
A to ktorá colnica je taká puntičkárska? Moje balíky chodia cez colnicu v KE.

Bratislavska...

a inac este pekne rodeo som potom zazil dnes na poste ked najskor nevedeli najst v papieroch balik a potom nevedeli najst samotny balik ... to som mal uz dost
Bydlisko: Lučenec
  • Odpovedať
Musíte byť prihlásený na pridávanie príspevkov.
Úvodná stránka
  • 284 ľudí online za poslednych 5 minút.
Fórum
  • 2 príspevkov za posledných 24 hodín.
Album modelov
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Galérie
  • 2 príspevkov za posledných 24 hodín.
Články
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Bazár
  • 1 inzerátov za posledných 24 hodín.
Podujatia
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.

Online za posledných 5 minút: